מהו כרטיס מזוזה?


מזוזה היא מילה עברית שמשמעותה "עמוד דלת". זה הוזכר לראשונה בספר שמות כאשר ה' הורה למשה לכתוב את תפילותיו על עמודי הדלת כדי שהמוות לא יתפשט.

מזוזה מורכבת מארז חיצוני ומגילה בפנים, המכילה את שתי התפילות הקדושות ביותר של היהדות. הוא נכתב על ידי סופר או סופר יהודי מקצועי.

מה חשוב לבדוק בקניית מזוזה?


אנשים יהודים בדרך כלל תולים מזוזה על עמוד הדלת שלהם כאקט של דבקות וסמליות כדי להזכיר לעצמם את הקשר שלהם לאלוקים. בנוסף, הוא משמש להגנה הן על פגיעה פיזית והן על פגיעה רוחנית בביתם ובני משפחתם.

המזוזה היא מארז קטן ובו מגילת הכשר של תפילת שמע הכתובה על קלף שגולגל וסגור בתוכו. זה בדרך כלל מחובר לחלק החיצוני של עמוד דלת ליד המרכז העליון שלו.

מזוזות חייבות לעמוד בדרישות החוק העברי (ההלכה) המחמירות ללא טעויות או השמטות, מאחר שהן בין הפריטים הקדושים ביותר בבית יהודי. הקפדה זו היא קריטית במיוחד שכן מזוזות משמשות עדות למסירות נפש.

כדי שמזוזה תיחשב כשרה, היא חייבת להיכתב במיומנות על ידי סופר או סופר מוסמך. סופרים מלמדים איך לכתוב אותיות עבריות בצורה מדויקת כך שקל לכל אחד לקרוא ולהבין אותן.

כמו כן, מזוזה צריכה להיבדק על ידי סופר אחת לשלוש עד ארבע שנים כדי להבטיח את מצבה וכשרותה. הסיבה לכך היא שמזוזות עלולות לדהות או להינזק עקב חשיפה ליסודות כמו מים וכימיקלים.

איך מגלגלים קלף מזוזה?


המזוזה היא מגילת קלף שעליה כתובים פסוקים עבריים ספציפיים שיהודים מצמידים למשקופים של בתיהם. קטעים אלו, המהווים שתיים מהתפילות הנערצות ביותר של היהדות (דברים ו, ד-ט ו-י"א, יג-כא), מהווים חלק מתפילת שמע.

כתב מזוזה נוצר בקפידה על ידי סופר מוסמך בעל הכשרה מקיפה בקליגרפיה. אישור הכשרות מחייב כי הוא ייכתב רק בעברית, ועליו לכלול גם חותם רשמי וכן תפילה לקדושת שם ה'.

מזוזה היא סמל בית יהודי לנוכחות ה' בכל מקום ולחובה שלנו לפעול בדרכים המכבדות את שמו. הוא תלוי מחוץ לכל חדר כדי להזכיר לעוברים ושבים שאלוהים תמיד נוכח.

מזוזה משמשת תזכורת לכך שכולנו חלק מהקהילה היהודית ועלינו לשאוף לקיים את תורת התורה. בקניית מזוזה, ודאו שהיא מגיעה ממקור מבוסס שמתגאה במוצריו ושנבדק על ידי סופר אחר לפני המכירה.

מה הגודל של כרטיסי מזוזה?


מזוזה היא סמל דתי שנוצר מאבן, זכוכית, קרמיקה או עץ ובו מגילה קטנה המכילה פסוקי קודש. הוא תלוי בדרך כלל על עמוד הדלת של בית יהודי ובכל הכניסות הפנימיות – למעט חדרי אמבטיה או ארונות – כדי לשמש תזכורת.

אורך בית מזוזה טיפוסי הוא כ-3.8 אינץ' רוחב ו-7 אינץ'. מארזים אלה נועדו להכיל מגילה של 7 ס"מ או 10 ס"מ, אם כי הם יכולים להכיל גם מזוזות גדולות יותר.

בתי מזוזות שונים מגיעים במגוון גדלים, צבעים וחומרים; חלקם משוכללים יותר מאחרים.

בעת תכנון מארז מזוזה, ניתן לקבוע את הגודל לפי טכניקת האמנות שתבחר או עד כמה הפרויקט שלך מורכב. בית מזוזה פשוט עשוי להיות בנוי מחימר, צינורות PVC ועץ; מצד שני, יצירה מורכבת עשויה להשתמש במתכת או בחומרים דקורטיביים אחרים.

בית מזוזה יכול להיות מתנה קלה ומשתלמת שכל אחד יכול להכין. מצא בקלות נרתיק בכל גודל שיתאים לכל מגילת מזוזה סטנדרטית.